Kontakt

Szukasz specjalistów od stron internetowych, serwerów czy sieci komputerowych? Napisz lub zadzwoń do nas. 

Dane kontaktowe
Telefon: +48 799 060 045 kontakt@agencja-art.com ul. Stanisława Pronia 15, Kraków
Folow us on social

Serwery i sieci komputerowe

robimy to dobrze

Stawiamy na bezpieczeństwo i niezawodność

Od początku naszej działalności, jednym z jej filarów było projektowanie i obsługa sieci komputerowych oraz instalacja i administrowanie serwerami.

 

Posiadamy doświadczenie w administrowaniu siecią Politechniki Krakowskiej, w skład której wchodzi około 500 komputerów, stworzyliśmy oraz administrujemy jej systemem e-learningu, z którego korzysta kilkadziesiąt tysięcy użytkowników.

 

Przez wiele lat administrowaliśmy środowiskami sieciowymi oraz serwerowymi, mając pod naszą opieką wiele serwerów fizycznych i VPS.

 

Dzięki temu możemy zagwarantować niezawodność i bezpieczeństwo proponowanych przez nas rozwiązań. Stałe monitorowanie i aktualizacje pozwolą Ci się nie martwić o bezpieczeństwo Twoich danych oraz nieprzewidziane przestoje w pracy Twojej firmy.

Sieć komputerowa i serwer – co mi to da

Komputery, laptopy, tablety, skanery, drukarki, telefony, serwery – bez tych wszystkich urządzeń ciężko wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach funkcjonowanie firmy. Szybka, niezawodna i bezpieczna sieć pozwala maksymalnie wykorzystać korzyści płynące z ich posiadania.

 

Dostęp do Internetu a co z tym się wiąże, możliwość dostępu z każdego miejsca, możliwość udostępniania plików czy własne bazy danych to tylko niektóre korzyści płynące z posiadania własnych serwerów.

Takie rozwiązanie ułatwia również pracę zdalną.

 

Urządzenia poprzez sieć podpięte są do routera, czyli urządzenia, które udostępnia Internet oraz pełni ważną rolę w kwestii bezpieczeństwa a jego poprawna konfiguracja da pewność, że do Twojej sieci nie dostanie się nikt niepowołany.

Co możemy Ci zaoferować
 • Zaproponujemy jakie wybrać okablowanie do punktów dostępowych oraz okablowanie do magistrali.
 • Dobierzemy urządzenia sieciowe, router oraz serwery niezbędne do poprawnego i bezawaryjnego działania sieci oraz w taki sposób, aby w przyszłości móc je bez problemów rozbudować.
 • Do całości skonfigurujemy wszystkie urządzenia i uruchomimy sieć.
 • Serwer fizyczny, dedykowany czy też VPS skonfigurujemy pod konkretną aplikację czy też wymagania.
 • Zadbamy o sprawdzanie logów, aktualizację oprogramowania oraz kopię bezpieczeństwa.
 • Zajmiemy się administracją urządzeń sieciowych, sprawdzaniem ich stanu, kontrolowaniem logów oraz aktualizacjami oprogramowania.
 • Zapewnimy monitoring urządzeń sieciowych lub serwerów, reagując na awarie usług oraz sprzętu, a także monitoring prób ataków na Twoje urządzenia.
 • Jeśli Twoja firma ma taką potrzebę, zapewnimy restrykcyjną politykę dostępu do sieci, tak aby jedynie zarejestrowane urządzenia miały dostęp do całej infrastruktury.
 • Skonfigurujemy firewalle sprzętowe oraz zainstalujemy firewalle w oparciu o systemy serwerowe Linux.
 • Zajmiemy się Twoim systemem, na którym jest uruchomiona baza danych. Będziemy ją monitorować i optymalizować, zadbamy o kopie i spójność danych.
 • Wskażemy które zapytania obciążają bazę, sugerując rozwiązania optymalizujące. Dobierzemy również parametry bazy, aby jej wydajność była jak największa.
Nie zajmujemy się tylko sieciami i serwerami

Poza tym projektujemy i wykonujemy również klastry obliczeniowe. Posiadamy doświadczenie w budowaniu klastrów obliczeniowych obsługujących wielowątkowe obliczenia.

 

Między innymi budowaliśmy klastry dla Politechniki Krakowskiej, gdzie zajmowały się one obliczeniami przepływów powietrza w rurociągach i pomieszczeniach jako wsparcie oprogramowania Fluent i dedykowanych programów.

Chętnie doradzimy i wyjaśnimy

Jeśli nie wiesz lub masz wątpliwości jakie rozwiązania są dobre dla Twojej firmy, potrzebujesz porady lub chciałbyś dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami. Nasz zespół czeka na Ciebie.

Masz pytania albo potrzebujesz wycenę napisz lub zadzwoń do nas

Telefon: +48 799 060 045

kontakt@agencja-art.com